Üye Kurumlar

Anadolu LGBTİ+

Anadolu LGBTİ+, Ekim 2014 yılında Eskişehir ilinde kurulmuş yerel bir LGBTİ+ topluluğudur. İlk kurulduğunda bir üniversite topluluğu olarak kendini tanımlarken zaman içinde bünyesine katılan yerel aktivistlerle birlikte büyüyerek yerel bir topluluk haline gelmiştir.  

Vizyonumuz: Eskişehir ili sınırları içinde yaşayan ve yaşayacak lezbiyen, gey, biseksüel, trans, interseks, kuir ve ötekileştirilen diğer bütün cinsel kimlik ve cinsel  yönelimde bireyin temel insan haklarına erişim sıkıntılarını yaşamadıkları, çevreleri ile uyumlu ve barış dolu bir şehir inşa etmektir. Çalışmalarında gönüllülük, kar amacı gütmeme, şeffaflık en temel ilkeleri arasındadır. 

Anadolu LGBTİ+’nın amacı: Eskişehir yerelinde LGBTİ+ hakları alanında savunuculuk ve lobicilik faaliyetleri yürüterek, LGBTİ+’ları güçlendirerek kendi varoluşlarını kendi istedikleri gibi yaşamalarını sağlamak için imkan sağlayıp alan açarak,  yerelde yaşayan halka ve yerelde bulunan diğer sivil toplum kuruluşlarına LGBTİ+ alanında bilinçlendirme yapmaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu