ASİ Üçüncü Dönem Seminerleri: Toplumsal Cinsiyet Odaklı Eleştirel Barış Seminerleri 10 Ocak’ta Başlıyor!
Facebook
Twitter
WhatsApp

ASİ – Akademi & Sivil Toplum: Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Katkı Çevrimiçi Seminerlerinin üçüncü döneminin ikinci semineri  Toplumsal Cinsiyet Odaklı Eleştirel Barış Semineri 10 Ocak 2023’te başlıyor.

Seminerler dizisini, “Dayanışma Akademileri Ağı Aracılığıyla Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Geliştirme Projesi” kapsamında planladık. Proje, S.S. ADA Eğitim Kooperatifi ve BİRARADA Bilim, Sanat, Eğitim, Araştırma ve Dayanışma Derneği tarafından ortaklaşa yürütülüyor. Projeye Avrupa Birliği finansal destek veriyor. Bu seminer dizisiyle öncelikle akademinin kadın ve LGBTİ+ hakları alanında faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri ile kesişimsel alanlarda ortaklaşmasını sağlamayı amaçlıyoruz.

Toplumsal Cinsiyet Odaklı Eleştirel Barış
Ferda Fahrioğlu Akın, Gülcan Ergün
10 Ocak-31 Ocak  Saat: 19.00-21.00

Seminerde eleştirel barış çalışmaları alanı toplumsal cinsiyet perspektifi ile tartışılacaktır. Toplumsal cinsiyet perspektifli eleştirel barış çalışmaları hem teorik olarak hem de dünyadan ve Türkiye’den örnekler ele alınarak incelenecektir. Çatışma kadar barış ve çatışma çözümünün de cinsiyetlendirilmiş olduğu görülmektedir. Bu seminerde eleştirel barış çalışmaları alanının toplumsal cinsiyet perspektifi ile ele alınması, çatışma çözümü ve müzakere süreçlerinde yer alan aktörler içinde kadın ve LGBTİ+ gruplarının rolleri ve etkinlikleri detaylı olarak tartışılacaktır.

KAYITLAR:

  • Seminerler, toplumsal cinsiyet alanında faaliyet gösteren tüm STÖ’lerin üye ve gönüllülerine açıktır.
  • Çevrimiçi seminerlerimize https://ag-da.org/form/view.php?id=14311 adresindeki formu doldurarak kayıt başvurusu oluşturabilirsiniz.
  • Kayıt için son tarih 9 Ocak 2023 saat 23.59.