Feminist Mücadele ve Psikolojik Sağlık Aslı Aydemir/Hilal Eyüpoğlu
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

ASİ – Üçüncü Dönem Çevrimiçi Seminerleri Kayıt Duyurusu
ASİ – Akademi & Sivil Toplum: Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Katkı Çevrimiçi Seminerlerinin üçüncü dönemi 15Kasım 2022’de başlıyor.

Seminerler dizisini, “Dayanışma Akademileri Ağı Aracılığıyla Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Geliştirme Projesi” kapsamında planladık. Proje, S.S. ADA Eğitim Kooperatifi ve BİRARADA Bilim, Sanat, Eğitim, Araştırma ve Dayanışma Derneği tarafından ortaklaşa yürütülüyor. Projeye Avrupa Birliği finansal destek veriyor. Bu seminer dizisiyle öncelikle akademinin kadın ve LGBTİ+ hakları alanında faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri ile kesişimsel alanlarda ortaklaşmasını sağlamayı amaçlıyoruz.

Feminist Mücadele ve Psikolojik Sağlık
Aslı Aydemir/Hilal Eyüpoğlu
26 Kasım, 16 Aralık, Saat: 19.30-21.00

Seminer feminizmin psikoloji bilimine etkilerinden başlayarak feminist psikolojinin kadınlara, feministlere ve feminist mücadeleye katkılarını; erkek şiddeti ve travmaya maruz kalmış kadınların şiddet karşısında verdikleri tepkilerin psikolojik karşılığını ve bu kadınları psikolojik olarak güçlendirmenin olanak ve yollarını; son olarak da feminist aktivistlerin psikolojik sağlığı ve iyilik hallerinin (well-being) güçlenmesi/güçlendirilmesi için olanak ve yollarla birlikte feminist mücadeleyi psikolojik sağlığa etkilerini tartışılacaktır.

Skip to content