ASİ- Üçüncü Dönem Seminerleri: Feminist Mücadele ve Psikolojik Sağlık (Aslı Aydemir/Hilal Eyüpoğlu)
Facebook
Twitter
WhatsApp

ASİ – Akademi & Sivil Toplum: Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Katkı Çevrimiçi Seminerlerinin üçüncü dönemi 15 Kasım 2022’de başlıyor.

Seminerler dizisini, “Dayanışma Akademileri Ağı Aracılığıyla Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Geliştirme Projesi” kapsamında planladık. Proje, S.S. ADA Eğitim Kooperatifi ve BİRARADA Bilim, Sanat, Eğitim, Araştırma ve Dayanışma Derneği tarafından ortaklaşa yürütülüyor. Projeye Avrupa Birliği finansal destek veriyor. Bu seminer dizisiyle öncelikle akademinin kadın ve LGBTİ+ hakları alanında faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri ile kesişimsel alanlarda ortaklaşmasını sağlamayı amaçlıyoruz.

Feminist Mücadele ve Psikolojik Sağlık
Aslı Aydemir/Hilal Eyüpoğlu
26 Kasım – 16 Aralık, Saat: 19.30-21.00

Seminer feminizmin psikoloji bilimine etkilerinden başlayarak feminist psikolojinin kadınlara, feministlere ve feminist mücadeleye katkılarını; erkek şiddeti ve travmaya maruz kalmış kadınların şiddet karşısında verdikleri tepkilerin psikolojik karşılığını ve bu kadınları psikolojik olarak güçlendirmenin olanak ve yollarını; son olarak da feminist aktivistlerin psikolojik sağlığı ve iyilik hallerinin (well-being) güçlenmesi/güçlendirilmesi için olanak ve yollarla birlikte feminist mücadeleyi psikolojik sağlığa etkilerini tartışılacaktır.

KAYITLAR:

  • Seminerler, toplumsal cinsiyet alanında faaliyet gösteren STÖ’lerin üye ve gönüllülerine açıktır. Ancak kontenjan sınırı nedeniyle kayıtlarda ağ üyelerimize öncelik tanınacaktır.
  • Çevrimiçi seminerlerimize https://ag-da.org/form/view.php?id=12695 adresindeki formu doldurarak kayıt başvurusu oluşturabilirsiniz.
  • Kayıt için son tarih 25 Kasım 2022.