Soru-Cevap

Soru: Araştırma sorumla ilgili olarak hem akademiden hem de sivil toplum örgütlerinden isimlerle görüşmeler yapacağım. Bu çerçeve, projenin ‘sivil toplum’ bağlantısı kriterini karşılıyor mu?  Birden fazla sivil toplum kuruluşu ile görüşeceğim, o yüzden bağlantı olarak yazacağım kuruluşun hangisi olacağına dair dikkat etmem gereken bir kriter var mı? 

Cevap: Evet, akademisyenler ve sivil toplum örgütlerinin üyeleriyle yapacağınız görüşmeler üzerine kurulu bir araştırma tasarımı seçilebilirlik kriterlerimizi yerine getirmekte. Başvuru formunuzda görüşme yapacağınız sivil toplum örgütlerinin tümünü listeleyip bunların içinden iletişime geçmiş olduğunuz birisi ile ilgili sizden istenen bilgilere ve o örgütte işbirliği yapacağınız bir kişinin iletişim bilgilerine beyan mektubunuzda yer vermeniz yeterli olacaktır.

Soru: Dayanışma Akademisi ile ilişkimizi belgelememizi istiyorsunuz. Barış İçin Akademisyenler imzacısı olmamın yanı sıra Birarada Akademi üyesiyim, danışmanlık listesinde adım yer alıyor. Bu yeterli bir bağlantı mı? Eğer öyleyse nasıl bir belge almam gerekiyor?

Cevap: Birarada Akademi ile ilginizi belgelemek için eğer web sayfasında yayınlanmışsa, danışmanlık listesinin yer aldığı sayfanın ekran görüntüsünü ve bağlantı adresini, yayınlanmış bir liste yok ise Birarada Derneği’nin yönetiminden alacağınız bir yazıyı eklemeniz yeterli olacaktır.

Soru: Genç bir meslektaşımla başvurmak istiyoruz. Proje koordinatörü meslektaşım olacak. Ben ise araştırma ekibinde yer alacağım. Ancak başvuru için dayanışma akademisi üyesi veya destekçisi olmak gerekiyormuş. Benim araştırmacı olarak Birarada üyeliğim yeterli olur mu? Koordinatör görevini üstlenecek arkadaşım herhangi bir dayanışma akademisine üye değil. Referansı ona benim sağlamam mümkün mü?

Cevap: Başvuru koşullarının tümünün proje koordinatörü görevini üstlenen araştırmacı tarafından yerine getirilmesi gerekiyor. Proje koordinatörü bir dayanışma akademisi ile ilişkisini belgelemek üzere bir referans mektubu sunabilir, ancak siz araştırma ekibinde olacağınız için bu mektubun sizin tarafınızdan sağlanması doğru olmaz.

Başa dön tuşu